ENIS PRIJIĆ, SA SVOJIH 18 GODINA, “PREPUNIO” VELIKU DVORANU I UŠAO U HISTORIJU BUGOJNA!

Posted on

Enis Prijić, osamnaestogodišnjak, učenik naše škole, mladi režiser, scenarist, glumac i umjetnik, u subotu je premijerno prikazao svoj veliki filmski projekat “DIVERSUM”, a ono što je fascinantno i posebno jeste da je samoj projekciji filma prisustvovalo preko 600 ljudi! Kulturno-sportski centar Bugojno ima veliku pozorišnu dvoranu sa oko 500 sjedećih mjesta, tako da je kapacitet same dvorane, u velikom broju, itekako nadmašen. Bugojanci, te svi oni koji su dolazili iz raznih dijelova Bosne i Hercegovine, imali su priliku uživati u svečanom programu, ceremoniji otvaranja, crvenom tepihu i premijernom prikazivanju filma “DIVERSUM”. Komentari su i više nego pozitivni, a dok je naš Enis držao svoj govor na bini, puna dvorana ga je svakih par sekundi nagrađivala aplauzom. Tu su bile i njegove kolege, profesori, pojedinci i organizacije koje su sa punim srcem podržali našeg Enisa. Iz Kulturno-sportskog centra Bugojno stižu informacije da nikada ranije nije zabilježeno ovoliko interesovanje za jednu filmsku projekciju, a veliki broj ljudi je zbog popunjenog kapaciteta, pa čak i onih stojećih mjesta, morao biti vraćen! Kolektiv naše škole je Enisu uručio mali znak pažnje, te je tim istakao podršku škole ovom mladom umjetniku! Enis se srdačno zahvalio kolegama Abdulahu Ljubunčiću, Harunu Dizdareviću i Harunu Šupiću na ogromnoj podršci prilikom realizacije premijere. Publika je bila oduševljena, a zasigurno se može reći da je ovo po prvi put da Bugojno osjeti elemente premijere filma na svjetskom nivou. Ovo je samo još jedan od pokazatelja veličine rada našeg učenika. Na ovaj način, promoviše pozitivne priče, našu školu, grad Bugojno i mlade širom svijeta. Naša filmska ekipa se od 14. oktobra upućuje na premijernu “turneju” gdje će se “DIVERSUM” prikazati širom Bosne i Herecegovine, a nakon toga, film ide na svjetsku scenu. Šta drugo reći osim toga da naša škola i cijeli grad treba biti ponosan ovog momka, a mi vjerujemo da će kroz par godina cijeli svijet pričati o njegovom radu. Bravo Enise! Bravo učenici i profesori naše škole! Bravo Bugojno! Bravo Bosno i Hercegovino!