Riječ direktora

Posted on

Dragi učenici, evo već drugu sedmicu smo u novim okolnostima u kojima se odvija nastavni proces.
Iako za ovaj način rada nismo bili pripremljeni ni mi, vaši profesori, a ni vi, naši učenici, mislim da nastava veoma dobro funkcioniše.
U stalnom sam kontaktu sa kolegama direktoricama i direktorima srednjih škola SBK-a i znam da i u ostalim školama sve funkcioniše u najboljem redu zahvaljujući prvenstveno našim profesorima, a i vama učenicima.
Uočio sam da se ovih dana kod naših profesora “probudila” dodatna energija, koju pozitivno usmjeravaju, što me podsjeća na neka vremena od prije 20ak godina na koja smo mi u obrazovanju posebno ponosni.
Sada i nešto o vama, našim učenicima.
Od kolega profesora dobivam redovno informacije o vašem odnosu prema nastavi i mogu vam reći da su jako zadovoljni kako se uključujete u grupni rad.
Na kraju da kažem, čuvajte se, poštujte pravila koja su donesena od kriznog štaba, a vi stariji učenici koji se možete kretati pogledajte da li u susjedstvu imate starih i nemoćnih kojima je potrebna pomoć i u skladu sa svojim mogućnostima pomozite.
Nemojte sumnjati da ćemo i ovu školsku godinu uspješno i na vrijeme završiti.
Vaš direktor,
Šupić Nahid, prof.