VELIKI USPJEH UČENIKA SREDNJE TEHNIČKE ŠKOLE NA XII FESTIVALU RADA

Posted on

1 .MJESTO ZA IGRANI FILM ENISA PRIJIĆA I 3. MJESTO ZA FOTOGRAFIJU ELDARA RAMIĆA
Konkurs za takmičenje filma i fotografije na XII festivalu rada srednjih tehničkih i stručnih škola Bosne i Hercegovine bio je otvoren od 16.9.2021. do 16.10. 2021. godine. Za to vrijeme naši učenici, kao i profesori pripremali su se za samo učešće na takmičenju. Stručni žiri u sastavu: Zinka Čehajić, Alisa Hadžiabdić, Denis Manović i Emina Maraj Palačkić, od ukupno 46 fotografija odabrao je šest, po njihovom mišljenju, najboljih fotografija na teme slobodna, portret i saobraćajna nekultura.
U kategoriji filma naša škola prijavila je dva filma, igrani i dokumentarni. Za igrani film naš učenik, Enis Prijić, osvojio je 1. mjesto pod mentorstvom profesorice Emine Maraj Palačkić. 3.mjesto za fotografiju na temu portret, osvojio je naš učenik Eldar Ramić.
Zahvaljujemo svim učenicima na učešću u takmičenju, a posebne čestitke Enisu Prijiću i Eldaru Ramiću, koji su ostvarili odlične rezultate.
Želimo im još mnogo uspjeha u budućnosti!