Posjeta Behram-begovoj medresi u Tuzli

Posted on

U subotu 28.9.2019., učenici Srednje tehničke škole, u pratnji sa profesorom vjeronauke hafizom Semirom Imamovićem, profesoricom historije Mirsadom Kulaš i predsjednikom Medžlisa IZ Bugojno i nastavnikom vjeronauke Muhamedom Basarom posjetili su Behram-begovu medresu u Tuzli. Posjeta je obavljena u sklopu edukativne ekskurzije koju organizuju Medžlis IZ Bugojno u saradnji sa profesorom vjeronauke u STŠ Semirom Imamovićem, i dio je jednog šireg projekta koji nosi naziv Druženje u dobru, pokrenutog prošle godine u našoj školi. Učenici su u Behram-begovoj medresi imali priliku poslušati kratku prezentaciju o medresi, i obići najvažnije odjele medrese: muški i ženski internat, biblioteku i čitaonu, restoran, učionice, sportsku salu i mesdžid. Posjeta Medresi bila je izuzetno konstruktivna i ostavila je snažan dojam na učenike naše škole. Nakon posjete Medresi, učenici su sa profesorima, obišli spomenik Kula u centru Grada, gdje im je profesorica Mirsada Kulaš održala historijski sat o Tuzli. Pri samom kraju ove posjete učenici Srednje tehničke škole , obišli su i Panonska jezera, gdje su se ugodno se družili u opuštenoj atmosferi. Također tokom cijelog puta vladala je ugodna i prijatna atmosfera, tako da učenici nisu mogli sakriti svoje zadovoljstvo organizacijom i realizacijim ekskurzije, i izrazili su želju za nastavkom sličnih aktivnosti.