The International Youth Math Challenge

Posted on

Dana, 26.12.2019.godine, ministrica obrazovanja i nauke FBiH, prof. dr. Elvira Dilberović, ugostila je naše učenike, Amela Ridžala i Ahmeda Trkića povodom njihovog uspjeha na International Youth Math Challenge, kao i njihove mentorice, prof. Šeherzadu Bajrović i prof. Dženanu Bevrnja, te direktora škole. Učenicima, kao i profesoricama, su uručene prigodne nagrade, te se ovom prilikom još jednom zahvaljujemo ministrici na prepoznavanju truda naših učenika, kao i potencijalu koji naša škola posjeduje.

The International Youth Math Challenge(IYMC) je međunarodno matematičko takmičenje koje omogućava učenicima iz svih zemalja da dokažu svoje matematičke vještine i pokažu svoju kreativnost. IYMC posebnim certifikatom nagrađuje najbolje učesnike iz svih regija svijeta (Evropa, Afrika, Azija, Amerika, Srednji Istok).
Pobjednik za regiju Evrope(Njemačka, Austrija, Švicarska, Rusija,…) je naš Ahmed Trkić, učenike trećeg razreda elektrotehničke škole.
Učenik Ridžal Amel je u finalnom takmičenju osvojio bronzanu medalju.

Čestitamo našim vrijednim učenicima i njihovim profesoricama Šeherzadi Bajrović i Dženani Bevrnja!!!