Takmičenje u programiranju

U Travniku je, 22. marta 2018. godine održano takmičenje učenika srednjih škola iz programiranja u organizaciji, a u okviru Dana općine Travnik, Fakulteta informacionih tehnologija Internacionalnog univerziteta Travnik. Na takmičenju je učestvovalo 27 učenika iz šest srednjih škola s područja SBK-a. Takmičenje je organizovano po principu Olimpijade informatičara BiH, a programski jezici su bili Pascal i C++.

Glavni cilj takmičenja je usmjeravanje mladih talenata da se više angažuju na izgrađivanju vještina u pogledu razvoja aplikacija.

Naši učenici su postigli zapažene rezultate. Drugo mjesto pripralo je Memić Ajdinu, dok je treće mjesto osvojio Haris Topić. Čestitamo našim učenicima na osvojenom drugom i trećem mjestu. Svaka čast!

Sponzor takmičenje je bila firma DISTI koja je obezbijedila vrijedne nagrade. Pobjedniku takmičenja uručen je laptop, drugoplasiranom tablet, dok je trećeplasiranom uručena tastatura i miš.